Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Akvizice

Událost Seminář
Čas 19.04.2017
od 09:00 am do 12:30 pm
Místo Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 479 209 126, l. 154
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem  - Ústecký kraj
(W. Churchilla 3)

Akvizice – doplňování knihovního fondu – je vstupní fází práce s informačním fondem a je jedním z nejdůležitějších procesů knihovnického systému. Na vhodné akviziční politice závisí všechny další procesy v knihovně, které na tuto činnost navazují (katalogizace, organizace fondu a služby).

Cílem semináře je přiblížit způsob akvizice v Oddělení doplňování a zpracování fondu Severočeské vědecké knihovny. Přednášející Bc. Denisa Szaffnerová se po úvodu do obecné problematiky akvizice bude v prezentaci zabývat praktickými zkušenostmi s akvizicí, přiblíží práci s dodavateli a rozebere způsoby získávání dokumentů v knihovně.

Další intencí prezentace je poskytnout účastníkům aktuální informace z každoročně probíhajícího celostátního semináře akvizičních pracovníků, který pořádá Sekce pro akvizici SDRUK.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
akvizici

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  17.04.2017

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Zajištění výkonu regionálních funkcí knihoven je podpořeno Ústeckým krajem.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů