Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Archivace sociálních médií
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Archivace sociálních médií

Událost Seminář
Čas 29.05.2017
od 01:00 pm do 04:00 pm
Místo Národní technická knihovna
Jméno
Kontaktní telefon 222231212
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Národní technická knihovna  - Praha
(Praha 6 - Dejvice,Technická 6/2710)

Workshop se uskuteční v rámci konference INFORUM 2017, a povede jej Yvonne Ng, která je archivářkou v mezinárodní neziskové organizaci WITNESS, a angažuje se také v Community Archiving Workshop, XFR Collective a Association of Moving Image Archivists. V angličtině, bez tlumočení do češtiny.

Sociální média se stala středem našich životů – můžeme díky nim živě sledovat převratné historické momenty po celém světě, využíváme je ke komunikaci s rodinou, přáteli a kolegy. Na těchto platformách vznikají a žijí celá společenství. O co přijdou naše dějiny, pokud nebudeme sociální média archivovat a chránit? A zároveň jaké praktické, etické a právní problémy v této nové situaci vzniknou? Workshop se bude zabývat těmito otázkami v participativní a interaktivní podobě. Účastníci nepotřebují žádné předchozí znalosti v oboru archivace sociálních médií, stačí zájem poznávat nové a ochotu účastnit se diskuse na toto téma.

Workshop je pořádán ve spolupráci s Národní technickou knihovnou.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
akvizici , zpracování , služby , management

Pro jaký typ knihoven:
krajské knihovny , vysokoškolské knihovny , odborné knihovny , lékařské knihovny , knihovny muzejí a galerií

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  1099 Kč    pro členy SKIP:  699 Kč

Poznámky:
vložné 699 Kč pro účastníky konference INFORUM 2017, workshop samostatně (bez účasti na konferenci) 1099 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů