Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Digitální obrázky a jejich úprava
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Digitální obrázky a jejich úprava

Událost Vyšší úroveň počítačové gramotnosti
Čas 02.11.2017
od 09:00 am do 01:15 pm
Místo Plzeň
Jméno
Kontaktní telefon 377 306 940; 728 765 586
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Plzeň  - Plzeňský kraj
(Vzdělávací centrum SVK PK, Smetanovy sady 2)

Využití freewarového bitmapového grafického editoru Gimp. Úpravy a změny barevnosti obrázků, jejich kontrastu a jasu. Využití nástrojů programu pro vytváření různých zajímavých grafických efektů.

Popis stažení a instalace programu, seznámení se základními pojmy. Prostředí programu, jeho ovládání, kreslicí plátno. Otevření a ukládání obrázků, změna formátu. Základní úpravy obrázků (změny velikosti, rozlišení, otočení, překlopení, úprava barev, grafické efekty. Klonování. Masky, Vrstvy. Vkládání a úpravy textů.

Typ akce: Vyšší úroveň počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
mírně pokročilí

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

2. část kurzu 9. 11. 2017

Maximální počet účastníků:  14

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Kurz se koná za finanční podpory programu VISK 2 Ministerstva kultury ČR. Pro účast není stanoveno vložné. Cestovné a stravné hradí vysílající organizace.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů