Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Hudební informační zdroje
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Hudební informační zdroje

Událost Speciální školení
Čas 21.09.2015
od 08:00 am do 11:30 am
Místo Pobočka MKP Smíchov, Náměstí 14. října 15/83, Praha 5
Jméno
Kontaktní telefon 222 113 417
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Pobočka MKP Smíchov, Náměstí 14. října 15/83, Praha 5  - Praha
(PC učebna)

Cíle kurzu: Představení významných informačních zdrojů v oblasti hudby se zaměřením na zdroje a nástroje dostupné v elektronické podobě. V příkladech budou zastoupeny prestižní placené hudební databáze i volně dostupné portály.

Účastníci budou mít možnost seznámit se například s mezinárodními soupisovými aktivitami v hudbě (tzv. čtyři R), s příklady hudebních databází s univerzálním záběrem i úžeji zaměřenými zdroji (repertoárové zdroje, databáze hudebních časopisů či jednotlivých skladatelských osobností). Součástí přehledu budou i české aktivity jakou je Oborová brána Musica (MUS) či projekt Virtuální národní fonotéky. Předvedena budou specifika hledání hudebních materiálů v online katalozích knihoven. Podle zájmu bude možné ukázat i některé z trendů hravého poznávání hudby v online prostředí (např. tzv. znějící partitury). Kurz je financován z programu VISK 2.

Lektorka: Bc. Blanka Ellederová

Typ akce: Speciální školení

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Bližsí informace a přihlašování na: personalni-vzdelavani@mlp.cz

Upravit tuto akci

Akce dokumentů