Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Informační vzdělávání kreativně
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Informační vzdělávání kreativně

Událost Seminář
Čas 18.09.2017
od 09:30 am do 01:00 pm
Místo Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 475 209 126, l. 154
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem  - Ústecký kraj
(W. Churchilla 3)

Pojďme společně prozkoumat knihovnu jako místo neformálního vzdělávání, které může pomoci svým návštěvníkům nejen v prohlubování čtenářství, ale také při upevňování dalších dovedností. Na které kompetence, vzdělávací oblasti či průřezová témata by měli knihovníci cílit? K čemu nám jsou informačně gramotní čtenáři? A nač rozvíjet jejich mediální kreativitu? Jaké jsou možnosti knihovní pedagogiky?

Za pomoci pracovních listů, praktických ukázek a příkladů dobré praxe si společně vyzkoušíme, jak mapovat jednotlivé oblasti informační gramotnosti a jak mohou knihovníci vhodně doplnit či dokonce zastoupit školní vzdělávání.

Lektorkou bude Mgr. Klára Smolíková, která se angažuje v muzejní edukaci, působila na Pedagogické fakultě UK v Praze, vyučovala středoškolské studenty oboru knihovnictví v Táboře a pro knihovny a školy po celé republice připravuje čtenářské workshopy.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
dětská odd.

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  15.09.2017

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Zajištění výkonu regionálních funkcí knihoven je podpořeno Ústeckým krajem.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů