Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Jak správně katalogizovat zvukové dokumenty, to je oč tu běží
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Jak správně katalogizovat zvukové dokumenty, to je oč tu běží

Událost Seminář
Čas 23.11.2017
od 10:00 am do 04:30 pm
Místo Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6
Jméno
Kontaktní telefon 232 002 477
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6  - Praha
(Učebna vybavená počítači - PC03 / 4NP)

Seminář je realizován v rámci projektu "Moderní informační a komunikační technologie v knihovnictví 2017" za finanční podpory programu Ministerstva kultury VISK 2 (Veřejné informační služby knihoven – podprogram 2 Mimoškolní vzdělávání knihovníků).


Lektoři: Lenka Hrubá, Gabriel Gössel, Filip Šír

Anotace:

Seminář bude zaměřen na katalogizaci zvukových dokumentů. Jak si poradit se záludnostmi popisu a katalogizace zvukových dokumentů podle současných pravidel, ale i v zájmu uživatelů, kteří se o nich potřebují dovědět z různých úhlů svých zájmů.

Program:

Program:

Dopolední blok 10:00 – 12:15

  • Úvod (stav v oblasti katalogizační politiky, specifika zvukových dokumentů, stav jejich evidence a zpřístupňování v ČR)
  • Bloky popisných údajů a specifika pro zvukové dokumenty (údaje o názvu a odpovědnosti, nakladatelské údaje, fyzický popis / popis nosiče
  • Vyhledávání (důležité údaje pro vyhledávání, problémy v záznamech a jejich důsledky pro vyhledávání, jak by měl vypadat vyhledávač a co by měl umožňovat)

Přestávka na oběd 12:15 – 13:15

Odpolední blok 13:15 – 16:30

  • Vážná hudba - populární hudba - mluvené slovo (specifika, odlišnosti v popisu, příklady v základním přehledu polí (100, 245, 264, 5XX, 700)
  • Identifikátory (čárový kód, nakladatelské číslo, matriční číslo)
  • GRAMATIKA (co a k čemu to je, jak s ní pracovat)
  • Prostor pro dotazy / diskuzi

 

Pro účastníky bude připraveno malé občerstvení.

Seminář je pro pracovníky knihoven bez vložného.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  20

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů