Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Seminář "Knihovna a její kořeny"
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Seminář "Knihovna a její kořeny"

Událost Seminář
Čas Úterý 19.05.2015 12:30 do
Středa 20.05.2015 13:00
Místo Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Jméno
Kontaktní telefon 734 417 893
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Masarykova veřejná knihovna Vsetín  - Zlínský kraj

Jednou z důležitých součástí činnosti knihoven je práce s regionální literaturou a podpora regionálních témat v lokalitě, a to zejména v souvislosti s tím, jak rychle se vytrácí nedávná historie, protože se o ní málo mluví, málo se předávají rodinné vzpomínky na historické události, příběhy, prožité situace.

Každý region má množství významných osobností, vzdělanců, ale i mnoho dalších „obyčejných“ lidí, kteří se podíleli či podílejí na rozvoji kultury a paměti v daném regionu a nebo jsou nositeli příběhů, které by měly být zachovány i pro budoucí generace.

Práce s regionaliky, využití regionálních zdrojů i databází otevírá široké pole možností pro knihovny.

Jedním z úkolů knihovny je zvyšovat regionální povědomí a přinášet informace do škol, ale i široké veřejnosti. Pro tuto činnost je velmi důležité vzájemné sdílení a přenos dobré praxe.

 

Odborný seminář Knihovna a její kořeny v obci bude určen knihovníkům veřejných knihoven (především pracujících s regionálním fondem a zdroji). Zaměří se na práci s regionální literaturou, osobnostmi a představí příspěvky poukazující na důležitost uvědomování si vlastních kořenů a sounáležitosti k určitému místu. Bude představena dobrá praxe z knihoven, program bude doplněn ukázkami regionální gastronomie a folklóru.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  50

Učastnický poplatek:  100 Kč    pro členy SKIP:  100 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů