Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Komentovaná prohlídka výstavy J. Felkl a syn
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Komentovaná prohlídka výstavy J. Felkl a syn

Událost Veletrh / výstava
Čas 26.07.2017
od 02:00 pm do 03:00 pm
Místo Predsali Mapove sbirky, na Albertove 6, Praha 2, ve 2. patre.
Jméno
Kontaktní telefon 221951590
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Predsali Mapove sbirky, na Albertove 6, Praha 2, ve 2. patre.  - Praha

Vazeni pratele,

zvu Vas na komentovanou prohlidku vystavou J. Felkl a syn, ktera se uskutecni

26. 7. od 14,00 v predsali Mapove sbirky, na Albertove 6, Praha 2, ve 2. patre.

Výstava představuje rodinnou firmu J. Felkl a syn, která působila v Roztokách u Prahy téměř 100 let. Tato největší rakousko-uherská společnost vyráběla nejlepší glóby a to v 8 velikostech a 17 světových jazycích. Tiskli také první glóby v národních jazycích, nejen české, ale i maďarské a polské. Měli dva patenty na zvláštní rozkladné glóby. Nabízeli ale i zvláštní přístroje jako teluria, sololunária, planetária a armilární sféry. Exportovali do Evropy i do zámoří. Jejich zeměkoule byly oceňovány na mnoha světových i národních výstavách. Staly se také předepsanými učebními pomůckami od c.k. ministerstva pro vyučování. Kromě firmy a rodiny budou představeni dílovedoucí a dělníci, domácí i zahraniční autoři firmy, ale zejména jejich glóby v různých jazykových mutacích, teluria, tiskové kameny, původní instruktážní brožurky i originální dobová inzerce. Výstavu provázejí videoprezentace o výrobě glóbů.

 

(účast prosím potvrďte na hyndrakm@natur.cuni.cz)

Typ akce: Veletrh / výstava

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů