Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Na počátku ne(byl) Edison. Průkopníci záznamů a reprodukce zvuku ve světě a českých zemích: Od voskového fonoválečku k vinylové desce
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Na počátku ne(byl) Edison. Průkopníci záznamů a reprodukce zvuku ve světě a českých zemích: Od voskového fonoválečku k vinylové desce

Událost Seminář
Čas 26.09.2017
od 10:00 am do 04:30 pm
Místo Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6
Jméno
Kontaktní telefon 232 002 477
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6  - Praha
(Vzdělávací centrum NTK / 2NP)

Seminář je realizován v rámci projektu "Moderní informační a komunikační technologie v knihovnictví 2017" za finanční podpory programu Ministerstva kultury VISK 2 (Veřejné informační služby knihoven – podprogram 2 Mimoškolní vzdělávání knihovníků).

 

Lektoři: Gabriel Gössel, Filip Šír, DiS.

 

Program:

Na semináři Vám představíme technický vývoj záznamu zvuku a zvukových nosičů především v českých zemích od počátku existence tohoto vynálezu. Pozornost bude věnována mezníkům ve vývoji technik záznamu a reprodukce zvuku v éře voskových válečků a šelakových gramodesek před rokem 1946. Budete provedeni přehledem vynálezců, patentů, výrobců, distributorů a interpreti. Půjde o jedinečný a ucelený přehled o významných i méně známých gramofonových firmách - a jejich etiketách - které působily na území českých zemí v první polovině minulého století. Účastníci zároveň získají základní znalosti o stavu, v němž se tyto nejstarší nosiče zvuku u nás nacházejí a to jak z hlediska jejich fyzické kondice a životnosti, tak z hlediska jejich dostupnosti, ochrany atd.

V rámci dopolední a odpolední části se můžete těšit na obrázkové, zvukové ale i audiovizuální ukázky z první poloviny 20. století, ať už se světa či domácí produkce. Současně bude prostor i pro Vaše dotazy nebo diskuzi.

Pro účastníky bude připraveno malé občerstvení.

Seminář je pro pracovníky knihoven bez vložného.

 


Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  30

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů