Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Novinky Knihovny.cz a Akviziční portál
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Novinky Knihovny.cz a Akviziční portál

Událost Speciální školení
Čas 02.11.2017
od 09:00 am do 01:00 pm
Místo Moravská zemská knihovna v Brně
Jméno
Kontaktní telefon 541 646 126
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Moravská zemská knihovna v Brně  - Jihomoravský kraj
(Moravská zemská knihovna, počítačová učebna, 6. patro)

Novinky Knihovny.cz
9:00-11:30
Lektor: PhDr. Iva Zadražilová, MZK v Brně
Anotace: Prakticky si vyzkoušíte nové i stávající funkce portálu Knihovny.cz. Pozornost bude věnována zejména jednoduchému a pokročilému vyhledávání, používání filtrů, uživatelskému účtu, adresáři knihoven a nově zejména centrálnímu indexu pro vyhledávání v elektronických zdrojích, který byl spuštěn na podzim 2017. Dozvíte se, jaké možnosti portál přináší uživatelům i knihovnám a knihovníkům a jak ho využívat pro vaši práci. Workshop je vhodný především pro knihovníky ve službách, referenční knihovníky. Účastníci obdrží osvědčení o absolvování.

Akviziční portál
12:00-13:00
Lektor: Ing. Martin Lipert, Team Library, s.r.o.
Anotace:
Představení nového portálu, který má sjednotit všechny vydávané knihy do jednoho katalogu
a umožnit porovnání cen jednotlivých dodavatelů. Aplikace dále obsahuje velmi užitečné funkce jako kontrolu již zakoupených knih. Portál vznikl ve spolupráci s městkou knihovnou Antonína Marka v Turnově za podpory VISK 3. Aplikace je kompatibilní se všemi knihovními systémy a bude k dispozici zdarma.

Po skončení akce se případní zájemci mohou seznámit s novými pravidly VISK 3 a s demo verzí systému Koha.

Typ akce: Speciální školení

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  30

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů