Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Ochrana a bezpečnost na internetu
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Ochrana a bezpečnost na internetu

Událost Seminář
Čas 15.11.2016
od 09:00 am do 03:30 pm
Místo Moravská zemská knihovna v Brně
Jméno
Kontaktní telefon 541 646 126
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Moravská zemská knihovna v Brně  - Jihomoravský kraj
(Moravská zemská knihovna, počítačová učebna, 6. patro)

V semináři bude představena problematika bezpečnosti informačních technologií (včetně mobilních) se zaměřením na bezpečné chování uživatelů a možnosti knihovny pro podporu bezpečnosti uživatelů. Velmi stručně budou představeny právní a technická omezení v rozsahu, aby knihovník byl schopný uživatelům vysvětlit, proč tato opatření knihovna (ne)využívá. Pomocí příkladů z praxe budou představeny v současnosti nejdiskutovanější hrozby internetu zaměřené na uživatele (stalking, kyberšikana, nevyžádané zprávy...) a možná bezpečnostní opatření pro preventivní nebo represivní řešení. Druhá polovina semináře se bude orientovat na představení metodiky vzdělávání v informační bezpečnosti pro žáky základní školy, která bude doplněna zkušenostmi lektorky ze vzdělávání dospělých a seniorů v řešených tématech.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  20

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů