Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Postřehy ze zahraničních knihoven II.
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Postřehy ze zahraničních knihoven II.

Událost Seminář
Čas 18.05.2017
od 09:00 am do 01:00 pm
Místo Moravská zemská knihovna v Brně
Jméno
Kontaktní telefon 541 646 126
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Moravská zemská knihovna v Brně  - Jihomoravský kraj
(Moravská zemská knihovna, konferenční sál v přízemí)

Mgr. Michal Škop, Mgr. Jan Lidmila – Knihovny východního Finska
Skandinávské knihovnictví se v posledních letech stalo zdrojem inspirace pro řadu našich knihoven. V provincii Severní Karélie navštívíme dvě veřejné a dvě univerzitní knihovny.

Mgr. Adéla Dilhofová – Veřejné knihovny v Dánsku a Holandsku
Přednáška Vás provede vybranými veřejnými knihovnami Dánska, v duchu hlavní myšlenky ředitele knihovny DOKK v Aarhus: "Knihovny jsou o lidech, kteří chtějí změnit svůj život“.
V prezentaci o knihovnách v Nizozemí zamíříme do tří veřejných knihoven a do Univerzitní knihovny Technické univerzity v Delft.

Mgr. Michal Škop, Mgr. Jan Lidmila – Polské knihovny
Na vybraných příkladech obecních a městských knihoven (Černý Bor, Osvětim) představíme projevy pozitivních trendů v polských knihovnách. Pozornost bude věnována také Institutu knihy (Instytut Książki), který k tomuto směřování významným způsobem přispívá. Krátce nahlédneme i do Národní knihovny a univerzitních knihoven ve Varšavě a v Krakově.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů