Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Promítání dokumentárních filmů
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Promítání dokumentárních filmů

Událost jiný typ (uveďte v Poznámce)
Čas 15.11.2015
od 07:00 pm do 10:00 pm
Místo Železný Újezd 71, 335 64 Čížkov
Jméno
Kontaktní telefon 775 659 649
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KOČKINO

Místo konání:
Železný Újezd 71, 335 64 Čížkov  - Plzeňský kraj
(Místní knihovna Železný Újezd)

Poslední sny

Estephan Wagner / Dánsko / 2013 / 59 min          od 19:00 hodin
Hanne přemýšlí, zda má kontaktovat svou dceru a usmířit se s ní. Britt by chtěla ještě naposled spatřit svou celoživotní kamarádku z Norska. Myrna chce strávit poslední chvíle s manželem, ještě jednou vstát a nechat na sebe dopadat paprsky slunce. Stihnou si svá přání splnit? Intimní portrét tří žen během posledních týdnů jejich životů v dánském hospici otevírá téma, které je v Česku stále silně tabuizované. Jakkoli je odchod našich blízkých ze života složitý, režisér Estephan Wagner ukazuje, že díky empatické péči ošetřujícího personálu, psychologů či kněží se na něj lze připravit. Dojemný film natočený s velkou citlivostí dokáže přesvědčit o tom, že naši poslední cestu může provázet důstojnost.

Hiphop-erace

Bryn Evans / Nový Zéland / 2014 / 93 min
Může se soubor seniorů a seniorek, jehož věkový průměr se blíží devadesátce a skoro všichni členové vlastní umělou kloubní náhradu, úspěšně zúčastnit hiphopové taneční soutěže? Film sleduje fascinující cestu novozélandských nadšenců, kteří to se svým vystoupením chtějí dotáhnout až do Las Vegas. Životní elán a nadhled jim rozhodně nechybí. Díky pozitivnímu přístupu se jim daří překonávat i zdánlivě neřešitelné překážky a dokazovat, že věk je jen číslo a s humorem jde všechno lépe. Oporou i blízkou přítelkyní je pro ně mladá manažerka a trenérka Billie, pro kterou představují překážky pouze výzvu na cestě s jasným cílem. Jak sama říká: „Pojedete všichni, i kdyby to bylo v urně.“

Typ akce: jiný typ (uveďte v Poznámce)

Pro koho je akce určena:
jiné (uveďte v Poznámce)

Pro jaký typ knihoven:
jiné (uveďte v Poznámce)

Požadovaná kvalifikace:  Zájem o danou problematiku.

Maximální počet účastníků:  Omezeno počtem míst, nutno kontaktovat pořadatele.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Kulturně společenská akce pro přátele a veřejnost v širší lokalitě knihovny. Vstupné se neplatí. Tentokráte promítání vyjímečně v neděli 15.11.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů