Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Specifika komunikace s Romy s ohledem na prostředí knihoven
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Specifika komunikace s Romy s ohledem na prostředí knihoven

Událost Seminář
Čas 18.05.2016
od 09:30 am do 11:30 am
Místo Regionální knihovna Karviná
Jméno
Kontaktní telefon 596 348 301
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Regionální knihovna Karviná  - Moravskoslezský kraj
(kinosál (II. NP), od 9.30 h)

Lektor: Mgr. Jana Poláková, Ph.D. – kurátorka v Etnografickém ústavu Moravského zemského muzea v Brně

Anotace: Při kontaktu s Romy se potkáváme s komunikačními specifiky spojenými s odlišnou kulturou a normami chování. Autorka nastíní v přednášce na základě své patnáctileté praxe mezi Romy nejčastější úskalí, se kterými se může příslušník majoritní společnosti potkat při běžné komunikaci s Romy. Představí základní nedorozumění, k nimž může docházet, a zároveň se pokusí dát návod, jak se některých komunikačních chyb vyvarovat. S ohledem na romskou kulturu a jazyk nastíní vztah Romů k psané literatuře.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  50

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů