Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Wikipedie

Událost Seminář
Čas 16.03.2016
od 09:00 am do 03:00 pm
Místo Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 475 220 811, l. 229
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem  - Ústecký kraj
(Velká Hradební 45 - PC učebna)

Program:

1) Obecná teorie: co je Wikipedie, její zásady, smysl a vize, kdo může být editorem, problémy Wikipedie (snahy o cenzuru)

2) Základy fungování Wikipedie: zásady tvorby příspěvků (autorství a autorská práva, kontrola, encyklopedická významnost), co na Wikipedii nepatří, wikietiketa

3) Další projekty Wikipedie (zaměřeno na potřeby knihovny): úložiště audiovizuálních dat Commons, digitální knihovna Wikizdroje, Wikislovník...

4) Možnosti ve vzdělávání a osvětě: Wikikonference, QR-pedia, Wiki miluje památky, Mediagrant, Senioři / Studenti píší Wikipedii, projekt GLAM (spolupráce s galeriemi, knihovnami, archivy a muzei)

5) Editace s praktickými ukázkami: tipy a triky pro uživatele, editace již vloženého textu, založení vlastního článku, nahrání fotografií na centrální úložiště, kategorizace článků (fotografií)

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  14.03.2016

Maximální počet účastníků:  12

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů