Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Živá knihovna pro knihovníky
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Živá knihovna pro knihovníky

Událost Seminář
Čas 07.11.2016
od 09:00 am do 01:00 pm
Místo Národní knihovna ČR, učebna 145
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Národní knihovna ČR, učebna 145  - Praha

Multikulturní centrum Praha ve spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR a Národní knihovnou ČR Vás srdečně zve na interaktivní workshop

ŽIVÁ KNIHOVNA PRO KNIHOVNÍKY

7. 11. 2016, od 9.00 do 13.00 hod

Národní knihovna ČR, učebna 145

V Živé knihovně se místo knih půjčují živí lidé. Jde o atraktivní formu interkulturního vzdělávání dětí i dospělých a velice efektivní metodu, jak podpořit dobré vztahy v komunitě.

Účastníci se dozvědí o možnostech využití tohoto mezinárodně rozšířeného konceptu v rámci knihovnických akcí. Součástí workshopu budou také praktické informace o pořádání Živých knihoven, o zkušenostech s touto metodou v ČR i v zahraničí, účastníci získají kontakty na jednotlivce i organizace, představí se možnosti financování a spolupráce.

V rámci workshopu si účastníci vyzkouší, jaké je být návštěvníkem Živé knihovny. Knihy se nejprve představí a následně odpovídají na dotazy účastníků a povídají si s nimi. Knihy představují jednotlivci se zajímavým osobním příběhem, kteří se v životě setkávají s nějakým druhem předsudků vůči své osobě.

lektorky:

Jana Tikalová, M. A.

Osobní koučka, trenérka a konzultantka. Metodu Živé knihovny v ČR představila a několik let spolupracovala s radou Evropy na jejím šíření v členských zemích EU. Má zkušenosti s koučinkem a lektorováním pro mezinárodní korporátní společnosti a veřejnoprávní instituce; s organizačním a projektovým managementem, vedením a rozvojem lidí (HR) u nás i v zahraničí.

Kateřina Nekolová, M. A.

Doktorandka na Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK pracuje v Knihovnickém institutu NK ČR. Zabývá se komunitní rolí knihoven a především službami veřejných knihoven v kulturně a jazykově různorodém prostředí. Má zkušenosti také jako lektorka češtiny v nízkoprahových kurzech pro migranty (například Centrum pro integraci cizinců), působila jako dobrovolnice v Živé knihovně.

Přihlášku je nutné vyplnit nejpozději do 4. listopadu 2016 v odkazu ZDE

Kontaktovat nás můžete také na emailu global.edu@mkc.cz

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby , dětská odd. , management

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny , knihovny v okresních městech , knihovny s regionální funkcí , krajské knihovny , vysokoškolské knihovny , školní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  04.11.2016

Maximální počet účastníků:  30

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů