Nacházíte se zde: Úvod Aktuality
Akce dokumentů

Aktuality

O úroveň výš
Dotazník IFLA Global Vision – IFLA připravuje novou vizi pro knihovny
IFLA připravuje novou vizi pro knihovny.
Prohlášení k situaci v Národní knihovně ČR
 
Cena SKIP: Městská knihovna roku 2017
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již poosmé soutěž o nejlepší Městskou knihovnu roku 2017. Záštitu nad soutěží převzal Svaz měst a obcí ČR. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.
Soutěž MARK 2017
SKIP ČR vyhlašuje již osmý ročník soutěže pro nejlepší mladé pracovníky/ce knihoven a studenty/ky našeho oboru. Cena bude slavnostně předána spolu s cenou Ministerstva kultury ČR "Knihovna roku 2017" v Týdnu knihoven 2017 (2.10.-8.10.2017)
Ocenění spotu Chvíli se zdržím KJM v Brně
 
Spolupráce knihoven a škol v oblasti čtenářské a informační gramotnosti
Goethe-Institut v České republice, Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky pořádají v pondělí 24. dubna 2017 odborný seminář Spolupráce knihoven a škol v oblasti čtenářské a informační gramotnosti
Bookstart
Projekt zaměřený na vzdělávací, sociální, citový, kulturní a kreativní rozvoj dítěte v rodině od jeho narození. Autorka: Dana Kalinová
Biblioweb 2017
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky již osmnáctý ročník BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. Vítězem soutěže se stala Městská knihovna Ústí nad Orlicí (http://www.knihovna-uo.cz) se ziskem 238 bodů.
Knížka pro prvňáčka 2016/2017
SKIP ČR vyhlašuje devátý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny. Veřejná knihovna musí být institucionálním členem SKIP ČR.
Archiv aktualit
 

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce