Nacházíte se zde: Úvod Regiony 02 Středočeský region AKCE SKIPování SKIPování 2017 Průběh SKIPování

Průběh SKIPování

V roce 2017 jsme uspořádali již 5. ročník setkání středočeských knihovníků s názvem SKIPování. Tentokrát jsme se sešli v nových prostorách Pedagogické knihovny Jana Amose Komenského v Praze.

Letos jsme SKIPování zahájili předáním ceny středočeských knihovníků Papilio bibliothecalis. Motýlek je připraven pro dlouholetou členku SKIP, obětavou skipovou účetní a hospodářku Alenu Šafránkovou. Naše nominovaná se ze zdravotních důvodů bohužel nemohla zúčastnit, a tak cena byla předána v zastoupení. (nominační text)

1.jpg

Program se poté přenesl do sféry psychologie a mezilidských vztahů. MUDr. Jana Králová Peclová přednesla svoji přednášku s názvem Syndrom vyhoření a konfliktní generační vztahy a situace na pracovišti. V dopoledním bloku jsme si povídali o stresu a syndromu vyhoření, rozebraly jejich projevy a příčiny a učili se rozlišovat mezi těmito dvěma psychickými stavy a reakcemi. Nechyběly ani rady, jak takovým situacím předcházet, jak na ně reagovat či jak si v momentech psychické zátěže sami pomoci.

V odpoledním bloku jsme pak probírali oblast generačních vztahů na pracovišti. Přednášející představila priority a vzorce myšlení jednotlivých generací a naznačila, jakými cestami se naučit těchto rozdílu využívat pro spokojenost všech zúčastněných v zaměstnání.

Účastníci SKIPování mi jistě dají za pravdu, že přes délku přednášky a náročnost jejího obsahu dokázala paní Králová Peclová zaujmout, nadchnout pro téma, rozesmát i pobídnout k zamyšlení.

3.jpg

Nemohlo by však být SKIPování, abychom nemluvili o SKIPu. Členka RV Lada Čubová krátce připomněla akce a události středočeského SKIPu v roce 2016 a přiblížila akce plánované na letošní rok.

Na samý závěr dne jsme se ve společné diskuzi zamysleli nad základními otázkami Hořím pro SKIP? Hořím se SKIPem? Hořím? Pokusili jsme se více pozastavit nad tím, co středočeský SKIP dělá, zda má jeho činnost vůbec smysl a zda je ve členské základně pozitivní odpověď.

2.jpg

Děkujeme všem za přednesené názory a návrhy. Budeme rádi, když i nadále, třeba i písemně, budete reagovat na naše výzvy a podělíte se s námi o své názory a pocity.

Přečtěte si prosím zápis ze SKIPování a zveme k prohlédnutí fotografií.

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce