Nacházíte se zde: Úvod Regiony 04 Plzeňský region Z akcí Literární putování po Radnicku a Rokycansku

Literární putování po Radnicku a Rokycansku

25. – 27. května 2017 se uskutečnilo LITERÁRNÍ PUTOVÁNÍ po Radnicku a Rokycansku v rámci Literární Šumavy. Tato akce je pořádána každý rok za grantové podpory Ministerstva kultury ČR, pokaždé v jiné knihovně.

Tentokrát jsme zavítali na Rokycansko. Navštívili jsme knihovnu A. J. Puchmajera  v Radnicích,  muzeum, komentovanou procházkou jsme poznali krásy zdejší krajiny i města. Večer zavítal mezi naše řady pan Mgr. Jiří Hlobil, který měl přednášku  na téma: Významné kulturní osobnosti Rokycanska, Zbirožska, a Podbrdska.

Další den jsme navštívili hrad Krašov, soukromou tvrz ve Svinné, Střediskovou knihovnu Stupno – Břasy, vystoupali na rozhlednu Na vrchách.  V penziónu Farma Dvorec jsme měli báječnou přednášku doc. RNDr. Petra Krafta, CSc. – na téma Rokycanské  kuličky, měli jsme možnost vidět a zalistovat  knihami, jejichž autorem je Joachim Barrande. Večer nás čekala přednáška Mgr. Pavly Suché na téma: První česká čtenářská společnost v Radnicích a osobnost Antonína Jaroslava Puchmajera.

Poslední den jsme zavítali do Městské knihovny v Rokycanech, kde nás uvítala lidová muzika Rokytí, paní ředitelka Jana Aubrechtová a místostarosta pan Mgr. Jan Šašek. Po prohlídce knihovny nás v  kostele Panny Marie Sněžné uvítala kostelnice Mgr. Jana Bělová, Ph.D. hrou na varhany.  Poté následoval výstup na kostelní věž, odkud byl překrásný výhled na  město, Brdy, a Křivoklátsko. Celé putování jsme ukončili v muzeu Dr. Bohuslava Horáka a nakonec, procházkou přes Masarykovo náměstí jsme doputovali do místa oběda, kde jsme literární setkání ukončili.

Všechny odborné přednášky, povídání, prohlídky zajímavých expozic, knihoven, ale i naší krásné přírody v okolí Rokycan , posezení s přáteli bylo velmi poučné, krásné…….. zkrátka ……… pohlazení na duši……

Těšíme se někdy příště na další shledání.

Rokycany 30. 5. 2017,  Ivana Polívková


Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce