Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Den pro dětskou knihu
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Den pro dětskou knihu

Událost jiný typ (uveďte v Poznámce)
Čas 29.11.2014
od 12:00 am do 12:00 am
Místo Knihovny ČR
Jméno
Kontaktní telefon 739 614 027
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Knihovny ČR  - Praha

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje již VIII. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu. Termín je stanoven na 29. listopadu 2014, tj. sobotu před 1.nedělí adventní. Právě v tento čas je vhodné propagovat dětskou knihu. Kdy jindy, než v předvánoční náladě, je vhodné myslet na knihu jako dárek apod. Tento den je vhodný k mnoha akcím zaměřeným především na knihy pro děti, ale také na četbu a na knihovnu. Doporučujeme především výstavy knih a jejich prodej (dohoda s knihkupci a antikváři) - v této akci jde totiž opravdu primárně o KNIHU.

Typ akce: jiný typ (uveďte v Poznámce)

Pro koho je akce určena:
dětská odd.

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Doporučujeme především prodej knih (dohoda s knihkupci a antikváři) - v této akci jde totiž opravdu primárně o KNIHU, ale podpořit akci lze i výstavami výtvarných prací na základě četby, znalostními soutěžemi (s využitím knih), dětskými divadelními představeními a jinými doprovodnými akcemi. Je široká škála možností, jak propagovat dětské oddělení knihovny, ale také profesionalitu knihovníků a jejich znalost literatury a knih pro děti. Důležité je netradičním způsobem děti a jejich rodiče oslovit a přesvědčit je, že v knihovnách se o knihách pro děti (ale nejen o nich) mohou leccos dozvědět, vybrat vhodný vánoční dárek atp.

Upravit tuto akci

Akce dokumentů