Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce JAK NA VIDEO A ZVUKOVOU NAHRÁVKU
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail martin.ledinsky@me.com

 

JAK NA VIDEO A ZVUKOVOU NAHRÁVKU

Událost Základy počítačové gramotnosti
Čas 07.11.2018
od 09:00 am do 02:00 pm
Místo Krajská knihovna Karlovy Vary
Jméno
Kontaktní telefon 602563021
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Krajská knihovna Karlovy Vary  - Karlovarský kraj

 

 

 

  • Úprava zvuku pomocí programu Audacity

Audacity je volně přístupný program pro nahrání zvuku, jeho úpravu a střih. Účastníci školení si postupně vyzkouší nahrání zvuku, odstranění nepotřebných částí zvukového záznamu, seznámí se s možností odstranění šumu, změní hlasitost vybraných částí a nastaví postupný náběh a ukončení zvuku. Vyzkouší si také přesun části nahrávky na jiné místo stejného zvukového záznamu nebo do jiného souboru a jednoduché míchání zvuku.

  • Úprava videa pomocí programu Movie Maker

Movie Maker je jednoduchý volně dostupný nástroj pro zpracování mediálních souborů. Účastníci školení si vyzkouší spojení fotografií a/nebo videí do jednoho záznamu. K vytvořenému videu přidají titulky, vyzkouší si různé přechody a vizuální efekty. K videu přidají vlastní mluvený komentář a vyzkouší si přidání i jiných zvukových souborů. Z videa odstraní nepotřebné části.

Typ akce: Základy počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  15

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Edit librarian event

Akce dokumentů