Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Jak rozšířit řady čtenářů o uživatele s odlišným jazykem nebo kulturou?
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail martin.ledinsky@me.com

 

Jak rozšířit řady čtenářů o uživatele s odlišným jazykem nebo kulturou?

Událost Seminář
Čas 31.10.2018
od 09:00 am do 02:00 pm
Místo Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 475 209 126, l. 154
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem  - Ústecký kraj

V úvodu semináře bude zodpovězena otázka „proč by se měly knihovny věnovat interkulturnímu a komunitnímu knihovnictví?“. V následující části budou uvedeny příklady aktivit pro potenciální čtenáře s odlišným jazykem nebo kulturou, závěr bude věnován metodologické podpoře vlastních návrhů aktivit účastníků kurzu.

Lektorka Bc. Markéta Mížová pracovala v Knihovně města Ostravy, specializovala se zejména na práci s dětmi a mládeží v knihovně, především pak s dětmi ze sociálně vyloučených lokalit. Momentálně uplatňuje své znalosti z praxe v Agentuře pro sociální začleňování, kde se věnuje inkluzivnímu vzdělávání.  Stále je velkou fanynkou knihovnictví, propaguje knihovny a jejich činnost a nabádá ke spolupráci s nimi další aktéry ve vzdělávání.  S účastníky kurzu se velmi ráda podělí o své znalosti a praktické zkušenosti z oblasti interkulturních dovedností, především pak v komunikaci s uživateli knihoven či přiblížení specifik uživatelů s kulturními a jazykovými odlišnostmi.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  29.10.2018

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Edit librarian event

Akce dokumentů