Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Jak si hledat spojence a nebýt na to sami
Návod

Pro přidání nové akce použijete odkaz Přidat novou akci (nad seznamem akcí vpravo). Otevře se jednoduchý formulář, kde vyplníte váš  e-mail, název akce a ověřovací kód. Poté na uvedený email obdržíte mail s linkem, který vás přivede do  editačního formuláře, kde vyplníte další údaje o akci.

Pro úpravu záznamu akce příslušný záznam kliknutím na název otevřete, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, který jste uvedli, vám opět přijde link, po jehož otevření můžete záznam editovat.

Přehled je v testovacím provozu: v případě potíží s vyplňováním formuláře, či s připomínkami se můžete obrátit na mail jindrich.pilar@nkp.cz

 

Jak si hledat spojence a nebýt na to sami

Událost Speciální školení
Čas 15.03.2018
od 09:00 am do 02:00 pm
Místo Moravská zemská knihovna v Brně
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

A jak vám může pomoct Inkubátor sociálních inovací

Místo konání:
Moravská zemská knihovna v Brně  - Jihomoravský kraj
(Moravská zemská knihovna, konferenční sál v přízemí)

Workshop bude užitečný pro kohokoli z malé i větší knihovny, kdo rád vyhlédne ven pro nové příležitosti a inspiraci. Je-li to možné, doporučujeme účast dvou zaměstnanců knihovny, což je zároveň maximum.

Náplň workshopu:
Pomocí techniky komunitního participativního mapování* se můžete podívat na vazby mezi různými aktéry komunitního i veřejného života ve vaší obci a společně hledat smysl vzájemné spolupráce. Můžete také na lokální úrovni společně přicházet na to, jaké místo zaujímá knihovna v obci a jakou roli by mohla hrát při zlepšování kvality života a řešení problémů lidí.
Na semináři se naučíte tuto techniku používat v praxi, odejdete se zárodkem vlastní komunitní mapy i tipy na další možné spojence a uděláte významný krok k ukotvení knihovny v obci mezi radnici, školu, kulturní dům, hospodu a další.

Knihovny nejsou izolovanými institucemi, naopak: tvoří spolupracující síť, kterou reprezentuje každý knihovník obsluhující svého čtenáře. Neopírají se však jen o spolupráci mezi sebou; hledají synergii s dalšími subjekty veřejného života: s kulturními, vzdělávacími i jinými institucemi, občanskými aktivitami i veřejnou správou.” Koncepce rozvoje knihoven ČR na léta 2017 - 2020

Závěrečná část setkání bude věnována pozvání do mentorského a vzdělávacího programu Inkubátor sociálních inovací. Dozvíte se, co všechno program obnáší a jak vyplnit přihlášku, pokud byste se rozhodli přihlásit. (Zmapování komunity je jednou ze stěžejních částí přihlášky.) Inkubátor sociálních inovací vám pomůže navrhnout skvělou službu, která zlepší životy lidí. Ve spolupráci s uživateli, s lidmi a organizacemi, které o ni mají zájem a pomohou vám. Navrhnout ji tak, aby byla využívaná, a tak, že se při tom hodně naučíte.
Budete rozvíjet svůj nápad na komunitně zaměřenou službu. Společně se svým mentorem a experty, s kolegy z jiných knihoven. Projdete procesem designování služeb, který používají nejúspěšnější organizace světa. Naučíte se jejich techniky. Odnesete si promyšlený návrh nové služby, připravený k realizaci ve vaší knihovně.

*Techniku komunitního participativního mapování vyvinul a používá Aldo de Moor (Nizozemí) k mapování komunit a podpoře spolupráce. Společně jsme ji upravili pro potřeby i těch nejmenších knihoven v ČR.

Lektor: Mgr. Eliška Bartošová

Typ akce: Speciální školení

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů