Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Workshop pro knihovníky: metodika deFacto pro mediální vzdělávání mládeže
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Workshop pro knihovníky: metodika deFacto pro mediální vzdělávání mládeže

Událost Seminář, Vyšší úroveň počítačové gramotnosti
Čas 16.03.2020
od 10:30 am do 02:00 pm
Místo Brno
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Brno  - Jihomoravský kraj
(Učebna B2.42 - budova B - Filozofická fakulta - Masarykova univerzita v Brně)

Součástí naší každodennosti se staly pojmy jako fake news či dezinformace. Nejedná se o nové fenomény, ovšem v důsledku rozšíření informačních technologií mají dnes mnohem zásadnější vliv na naše životy. Rádi byste v knihovně s tématem mediálního vzdělávání začali, nebo se mu již věnujete a hledáte inspiraci, jak mladé oslovit?

Knihovníci Městské knihovny v Praze připravili ve spolupráci s KISKem workshop zaměřený na práci s mládeží (2. stupeň ZŠ a SŠ), na kterém se účastníci za 90 minut dozvědí, jak fungují manipulace v médiích, proč je důležité si ověřovat informace a v čem je nebezpečná kyberšikana.

Registrace probíhá do 10. března.

Co si odnesete?

Na workshopu si s tvůrci originální metodiky deFacto Ondřej Hudeček a Dita Lánská (MKP) vyzkoušíte aktivity, které pak můžete využít při lekcích a besedách. Ukážeme si, jak si připravit jednoduchý webový kvíz či zorganizovat hlasování s pomocí mobilních telefonů a nezamlčíme ani zkušenosti z dosud uskutečněných lekcí.

Dejte nám vědět, že se přidáte!

Registrace probíhá zde do 10.3. 2020.

Kapacita workshopu je 20 míst.

Kontaktní osoba: Ondřej Hudeček (MKP) - ondrej.hudecek@mlp.cz

Typ akce: Seminář | Vyšší úroveň počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
služby , dětská odd. , všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny , knihovny v okresních městech , knihovny s regionální funkcí , krajské knihovny , vysokoškolské knihovny , školní knihovny , odborné knihovny , všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci , mírně pokročilí , pokročilí , experti

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů