Nacházíte se zde: Úvod Regiony 02 Středočeský region Papilio bibliothecalis Síň slávy Gabriela Jarkulišová

Gabriela Jarkulišová

Okénko:

Gabriela Jarkulišová

Městská knihovna Kutná Hora

členka SKIP

nominována za dlouhodobou přínosnou činnost v oboru

oceněna v roce 2016

papilio_Jarkulisova.jpg

Nominační text:

Letošní nominovaná působí v Městské knihovně, kde – to si prozatím uchovám v tajnosti – kam nastoupila po vystudování Vysoké školy knihovnické. Od roku 1995 je ve funkci ředitelky.

Za dobu své působnosti se podílela na řadě činností. Díky ní se knihovna již v roce 1997 stala první veřejnou internetovou stanicí. Její knihovna - jako jedna z prvních - zautomatizovala svůj provoz a začala půjčovat dokumenty nejprve přes Lanius a od roku 2003 přes Clavius.

Dále se zasloužila o znovuzavedení výkonu regionálních funkcí nejen v daném okrese, ale i ve Středočeském kraji. Knihovna, ve které působí, se stará o téměř 200 městských a obecních knihoven.

Náš motýlek nepracuje jen v Městské knihovně, je dlouholetou členkou SKIPu, aktivní členkou Ústřední knihovnické rady a předsedkyní Sekce veřejných knihoven. Vždy je k dispozici našemu středočeskému SKIPu jak radou, tak ochotou pomoci a podpořit naše akce.

Knihovna, kterou jsem stále držela v tajnosti, je Městská knihovna v Kutné Hoře, a jak již mnozí jistě tušíte, letošní nominovanou je Gabriela Jarkulišová.

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce