Nacházíte se zde: Úvod Regiony 02 Středočeský region Papilio bibliothecalis Síň slávy Věrka Drozdová

Věrka Drozdová

Okénko:

Věrka Drozdová

Obecní knihovna Stříbrná Skalice

členkou SKIP

nominována za dlouhodobou přínosnou činnost v oboru

oceněna v roce 2012

 04_drozdova_m.jpg

Nominační text:

I letošní nominace je udělena za dlouhodobou přínosnou činnost v knihovnickém oboru. Naše nominovaná - ano, překvapivě je to dáma - ve své knihovně působí už 31 let. Označení SVÉ je na místě, neboť řeč je o malé obecní knihovně, které bývají tak trochu svého knihovníka.

Naše nominovaná se po 10 letech nečinnosti knihovny zasadila o její vzkříšení k životu. V rámci knihovny spolupracuje se základní školou, pořádá akce pro děti i dospělé, připojuje se k akcím celostátním. Paní knihovnice vybudovala plně automatizovanou knihovnu, v které byl v roce 2002 zpřístupněn internet pro veřejnost.

Ani po tolika letech usilovné práce její elán a enthusiasmus neuvadá. Nejen, že je stále velmi aktivní i v rámci knihovny a SKIPu, ale zároveň stále plánuje a sní. Jejím velkým snem je stavba nové knihovny nebo rekonstrukce staré budovy.

Za pomoci svého manžela, rodiny i zastupitelstva se jí podařilo ve svém volném čase vybudovat knihovnu, která tvoří nedílnou součást života obce. Je hnacím motorem a srdíčkem knihovny. Jejím aktivní přístupu k životu samému dokládá fakt, že stále ráda cestuje, již pátým rokem se učí perštinu a pořádá přednášky o své cestě do Iránu. V roce 2010 jí dokonce vyšla knižní prvotina.

Někteří možná už tušíte, někteří jste stále napjati - dovolte, abych Vám sdělila, že náš motýlek letos poletí do Stříbrné Salice, a doufejme, že radost bude dělat paní Věrce Drozdové.

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce