Nacházíte se zde: Úvod Regiony 07 Liberecký region Proběhlé akce 2018 Čtenář roku 2018 Libereckého kraje - nejmladší čtenář

Čtenář roku 2018 Libereckého kraje - nejmladší čtenář

Krajská vědecká knihovna v Liberci 17. března 2018

Čtenář roku Libereckého kraje 2018 byl  vyhlášen v sobotu 17. 3. 2018 v Krajské vědecké knihovně Liberci. Nominaci na ocenění podalo 8 knihoven z Libereckého kraje a většina z nominovaných  se zúčastnila i slavnostního vyhlášení, na které je doprovodili zástupci  či  zástupkyně  jednotlivých knihoven a samozřejmě nechyběli ani rodinní příslušníci – ostatně vybírali jsme z našich nejmladších čtenářů, tak to ani jiné být nemohlo. Celkově bylo do krajského kola vybráno knihovnami v kraji 13 dětí a do Krajské vědecké knihovny přijely děti z Doks, České Lípy, Jablonce nad Nisou, Turnova a Paceřic a  doplnili je malí čtenáři z liberecké knihovny.

Vyhlášení čtenáře roku proběhlo za účasti Ing. Květy Vinklátové, členky rady kraje pro řízení rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, PhDr. Mgr. Ivana Langra, náměstka pro školství, sociální věci a kulturu města Liberec  a ředitelky Krajské vědecké knihovny v  Liberci Mgr. Blanky Konvalinkové. Naši nejmladší čtenáři obdrželi diplomy a dárky, které věnoval jednak Liberecký kraj, jednak město Liberec a také  Regionální organizace SKIP Libereckého kraje. Nadace Škola hrou věnovala účastníkům vstupenky do libereckého iQparku, Aquaparku i Lunaparku centra Babylon  a vstupenky do ZOO Liberec věnovala Zoologická zahrada. Vstupenky na muzikál Madagaskar jako cenu pro vítěze věnovala liberecká Home Credit Arena.

Přestože všichni nominovaní nejmladší čtenáři obdrželi diplom s titulem Čtenář roku 2018 Libereckého kraje, vítězem krajského kola Nejmladší čtenář Libereckého kraje se stal Ondřej Schneider (20 měsíců), který se sestrami a s maminkou pravidelně chodí na pobočku Krajské vědecké knihovny v Liberci ve Vesci, všichni sourozenci si půjčují knížky (celkově mají na čtenářských kontech až 200 výpůjček) a kromě toho navštěvují i podvečerní čtení pohádek a jiné pořady, které pobočka nabízí.

Po slavnostním vyhlášení a předání odměn následoval pěkný program – Lucie Romancová z Krajské vědecké knihovny nabídla dětem Muzikohrátky a po malém občerstvení již následovalo divadlo Kordula se svou pohádkou O kmotru Zajícovi. Zájemcům byla samozřejmě nabídnuta prohlídka liberecké knihovny.

Společně s dětmi jsme si užili příjemné dopoledne.

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce