Nacházíte se zde: Úvod Regiony 07 Liberecký region Proběhlé akce 2014 Literární vycházka do Galerie Lázně a knihovny Severočeského muzea v Liberci

Literární vycházka do Galerie Lázně a knihovny Severočeského muzea v Liberci

7. října 2014

Regionální výbor SKIP uspořádal pro knihovníky Libereckého kraje  "Literární vycházku"  do

  • Galerie Lázně

- nového sídla Oblastní galerie v Liberci, kde jsme si kromě zrekonstruovaných libereckých lázní prohlédli i knihovnu OGL a do

Program vycházky byl připraven k příležitosti 18. ročníku Týdne knihoven (6. – 12. 10. 2014), který každoročně vyhlašuje SKIP. Letošní ročník byl věnován především knihovnám českých muzeí, měl posloužit prezentaci rozsáhlých fondů a jedinečných služeb muzejních knihoven.

Novou budovou oblastní galerie nás provedl její ředitel Mgr. Jan Randáček, který nás seznámil s historií budovy i s okolnostmi její rekonstrukce. Přiblížil nám činnost galerie v nových prostorách i záměry do budoucna. Prohlédli jsme si také knihovnu, která nyní slouží i veřejnosti (je nově registrována na MK jako veřejná knihovna).

V knihovně Severočeského muzea nás pozdravil ředitel Mgr. Jiří Křížek. Podrobné informace o historii knihovny a její činnosti v současné době i o výstavě na téma Velká válka  připravené z fondu knihovny k Týdnu knihoven 2014 nám podala skvělá, pro svou práci zapálená knihovnice Mgr. Anna Kašparová.

Všem, kteří se nám věnovali, děkujeme.

Seznam účastníků

 

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce