Povídání se Zdeňkem Susou (nejen) o knihách a putování

Typ akce
setkání
Určená zejména pro
všechny
Určená zejména pro instituce
všechny typy knihoven

Charakteristika/anotace akce nebo program

Zveme na předprázdninové setkání s doc. Zdeňkem Susou, které se bude konat ve středu 21. června 2023 v 16:00 v Národní knihovně ČR v Klementinu v učebně č. 145.

Povídat si budeme o knihách a jejich psaní i vydávání, určitě přijde řeč také na putování (třeba do Santiaga de Compostela nebo putování za pivem), pokud budete chtít, můžeme si také povídat třeba o tom, jaký měl Bedřich Smetana vztah k pivu anebo kam všude při svých putováních po vlastech českých došel Karel Hynek Mácha. 

Zdeněk Susa je lékař, učitel, autor mnoha knih, poutník a cestovatel, nakladatel... Především je to ale milý člověk se širokým rozhledem a laskavým humorem. Kromě odborných publikací napsal řadu populárně naučných knih, ve kterých se věnoval mnoha různým tématům, od celostního pohledu na zdraví a nemoc přes pivo, významné české osobnosti, česko-německé vztahy až po putování do Santiaga de Compostela či dalších zajímavých poutních míst. Namátkou můžeme jmenovat třeba jeho knihy Tělo a duše ve zdraví a nemoci, Krkonošská pouť: po stopách Karla Hynka Máchy, Velká česká pivní kniha nebo Ultreia (cestopis, který líčí etapovou pouť se členy rodiny z Čech až do Santiaga de Compostela během dovolených v letech 1991 - 1996). Seznam jeho knih a publikací je však mnohem delší.

Termín

21. 6. 2023 16:00 – 21. 6. 2023 17:30
Místo konání akce

Národní knihovna ČR
Klementinum 190
110 00 Praha 1
Česko

Bližší určení místa
Učebna č. 145
Kraj
Praha
Požadovaná kvalifikace pro účast na akci
Není požadována žádná minimální kvalifikace.
Pořadatel
Kontaktní osoba
Eva Cerniňáková
E-mail